Ruszcza-Płaszczyzna 90, 27-670 Łoniów

Palmy

Palemki.pl

Kiedy myślisz o palmach, myślisz o słońcu, piaszczystych plażach, wakacjach i wyluzowanym stylu życia. W południowej Kalifornii, na Florydzie i na Karaibach, gdziekolwiek spojrzysz, z pewnością będziesz otoczony wspaniałymi palmami. Sadzi się je najczęściej w bujnych krajobrazach, w tym w nowych budynkach mieszkalnych, centrach handlowych wewnątrz i na zewnątrz, wokół kąpielisk oraz wzdłuż dróg, linii brzegowych i hoteli.

Niewiarygodne, na świecie jest ponad 2750 różnych gatunków palm, a liczba ta rośnie, ponieważ hodowcy tworzą hybrydy i nowe gatunki palm. Palmy można najlepiej podzielić na kilka typów w oparciu o styl pnia, różne struktury liści, tempo wzrostu, w pełni dojrzały rozmiar i odporność na niskie temperatury.

Katalog naszych palm

Oprócz tych różnic palmy mogą również różnić się tolerancją na sól, suszę, wodę, słońce, owoce, kolory, produkcję kwiatów i nie tylko. Prawie wszystkie palmy rosną w klimacie tropikalnym i subtropikalnym, jednak jest kilka innych, które tolerują mrozy do -25 stopni. Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych palm, sprawdź

Jak wybrać własną palmę?

Przy tak ogromnej liczbie palm do wyboru może to być bardzo przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś nowy na scenie z palmami. Wybierając własną palmę, zastanów się przede wszystkim nad powodem, dla którego chcesz ją mieć. Czy da cień przy basenie? Być punktem zbieżności na podwórku? A może z drugiej strony potrzebujesz trochę prywatności od natrętnych sąsiadów? Wybór powodu pomoże ci zawęzić decyzję. W przypadku, gdy mieszkasz w stanie tropikalnym, takim jak Floryda, atmosfera nie stanowi problemu, ponieważ prawie każda palma będzie się tam rozwijać i pomyślnie rosnąć.

Wygląd jest kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze drzewa. Istnieją palmy wielopniowe i jednopniowe. Wielopnie doskonale nadają się do wykonania ogrodzenia lub bariery między posesjami. Pojedyncze pnie są idealne do punktów zbieżności lub do sadzenia wzdłuż garażu lub wzdłuż podjazdu.

Ponadto dłonie mają różne układy liści palmate (w kształcie wachlarza) lub pierzaste (w kształcie piór). Wśród najsłynniejszych palm o wachlarzowatych liściach wyróżnia się palma Bismarcka lub Bismarckia nobilis. Jest to wyróżniająca się spośród najbardziej poszukiwanych palm w okolicy, która nada każdej scenie emocjonalny i wizualny efekt. To drzewo jest idealne dla wspólnego punktu zbieżności. Palmy daktylowe z Wysp Kanaryjskich są również bardzo popularne i majestatyczne!

Doskonałym przykładem palmy pierzastej (w kształcie pióra) jest  Queen Palm  lub Syagrus romanzoffiana. Jest to jedna z bardziej ukochanych palm na świecie ze względu na swoją elegancję, niskie koszty utrzymania, cenę i zdolność do krótkotrwałego wytrzymywania temperatur w latach 30.

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.